Niestety Gmina Branice nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze (stan na 09.05.2023) wg. źródeł PAP, Alarmu Smogowego oraz Portalu Samorządowego, przez co nie uzyska dodatkowych funduszy na utworzenie punktów konsultacji i dodatkowych bonusów przewidzianych dla najbardziej aktywnych gmin.

Nie oznazcza to jednak, że beneficjent programu nie może uzyskać dotacji na montaż
pompy ciepła lub innego ekologicznego źródła centralnego ogrzewania.

Czyli pomimo tego, że gmina nie podpisała porozumienia w sprawie programu Czyste Powietrze, dalej
jest możliwość na uzyskanie dotacji w Programie Czyste Powietrze lub Moje Ciepło.

Dla Strong Instal Łukasz Czajkowsi to szansa, aby zostać Twoim mentorem, doradcą a finalnie wykonwacą inwestcycji montażu pompy ciepła.
Jeżeli przerastają Cię zawiłości związane z wypełnianiem wniosków lub nie chcesz tracić czasu, aby się tym zajmować, a jesteś
mieszkańcem powiatu głubczyckiego z Branic lub okolic to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Branice dofinansowania do montaży pompy ciepła i innych ekologicznych źródeł centralnego ogrzewania

Dotacje do wymiany źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej dla właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” na 2023 rok
Branice, dnia 18.11.202r.

O możliwości otrzymania dotacji do wymiany źródeł ciepła
i poprawy efektywności energetycznej
dla właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych
w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” na 2023 rok.

Informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.

Program „Ciepłe Mieszkanie” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie będzie można dostać m.in. na: kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła powietrze/woda lub pompę ciepła powietrze/powietrze.

Dodatkowo możliwe jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie jest także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Beneficjentem Programu są osoby fizyczne posiadające tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, zlokalizowanym na terenie gminy oraz spełniające kryteria dochodowe określone w Programie.

Intensywność dofinansowania uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

podstawowym – do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 000 zł,
podwyższonym – do 60 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 000 zł,
najwyższym – do 90 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37 500 zł.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji do wymiany źródeł ciepła, wykonania instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiany okien i drzwi, wykonania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła proszone są o złożenie deklaracji do 16 grudnia 2022 roku. Deklaracje złożone po tym terminie nie będą uwzględnione

Deklaracje należy składać w Urzędzie Gminy w Branicach w godz. urzędowania.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy – biuro na parterze nr 4 lub pod numerem telefonu: 77/4868250 wew. 34

Źródło: https://branice.pl/4931/dotacje-do-wymiany-zrodel-ciepla-i-poprawy-efektywnosci-energetycznej-dla-wlascicieli-lokali-mieszkalnych-w-budynkach-wielorodzinnych-w-ramach-programu-cieple-mieszkanie-na-2023-rok.html

Więcej o programach na stronach rządowych dofinansowania do ekologicznego centralnego ogrzewania w postaci dotacji na pompę ciepła lub innego źródła ogrzewania:

https://www.wfosigw.opole.pl/program-czyste-powietrze
https://mojecieplo.gov.pl/

Zainteresowany montażem? Darmowa wycena i doradztwo z Naszej strony gwarantowane. Skorzystaj z formularza poniżej lub zadzwoń (➡️ 669 528 734 ⬅️):

Montujemy również pompy ciepła i kotły w innych miejscowościach na terenie woj. śląskiego i opolskiego.

Podobne wpisy